Produktinformation

Aslak er designet og produceret af Innovation Living.
Aslak er med sit minimalistiske og armlænsløse design oplagt som sofa, som seng eller endda som daybed. Aslak er udstyret med et væld af funktioner, der gør at den kan tilpasses til mange behov. Ryglænet kan indstilles i to positioner, mens Aslak i sengeposition har justering i hovedgærdet i fire positioner. Med et mål på 140x200 cm. finder de fleste at Aslak er tilstrækkelig soveplads for to personer.
Her har vi kombineret Aslak stellet med den yderst komfortable Soft Spring madras, madrassen fremstilles i 40 forskellige farver.
Sidde- og liggekomforten er sikret med ’Soft Spring’ madrassen: Øverst 5 cm. blød skum; i midten 10 cm. posefjedre og 3 cm. fast skum i bunden.
Elevation i sengens hovedende, med 4 positioner.
Benene er i lakeret eg og under madrassen finder du en lille funktionel opbevaring til dyne og pude.
Design: Oliver WeissKrogh og Per Weiss - Original Innovation Living - All rights reserved.
Vi anbefaler en rullemadras i 100% bomuld, som kan vaskes v. 90 grader - beskytter madrassen, så den holder sig pæn og ren. Se her.
Boxlagen, 100% bomld, 140 x 200 cm. Se her.
Aslak med Soft Spring kan ses i butikken, hvor vi også har stofprøver på alle mulighederne.